Vead, mida vanemad teevad, kui pakuvad beebile lutti

Lutt võib olla päästerõngas väsinud vanemale ja lohutuseks beebile – aga selle kasutamisel on mõned levinud vead, mille vältimine aitab sul luti kasulikkusest maksimumi võtta.

1. Liiga varajane alustamine
Esimestel elunädalatel on oluline, et imetamine saaks korralikult hoo sisse. Lutti võiks pakkuda alles siis, kui rinnaga toitmine on juba kindlalt paigas.

2. Lutt iga nutu vastu
Mitte iga nutt ei tähenda, et beebi tahab lutti – vahel on tal hoopis nälg, märg mähe või vajadus kallistuse järele. Lutt võiks olla viimane, mitte esimene lohutaja.

3. Vale suurus või kuju
Lutid on erineva kuju ja suurusega – kui beebi lükkab luti pidevalt välja, võib see lihtsalt mitte sobida. Proovi erinevaid, kuni leiate oma lemmiku. Loe erinevatest kujudest siit Luti ABC – Parim valik sinu beebile.

4. Lutt magama jäämiseks, aga ärkamisega kaob uni
Kui beebi jääb magama ainult lutiga, kuid ärkab iga kord, kui see suust kukub… siis võib sellest kujuneda uni = lutt seos, mis väsitab kõiki. Aita beebil õppida ka ilma lutita uinuma (järk-järgult).

5. Luti ülekeetmine või harv vahetamine
Liigne keetmine võib luti kummiosa kiiremini kulutada. Kontrolli regulaarselt – kulunud või rebenenud lutt tuleb kohe välja vahetada!

LOE VEEL:
Luti kasutamine
Beebiluttide taaskasutamine
Millal ja kuidas võõrutada beebi lutist?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga