Silikoon vs lateks

Lateksist ja silikoonist lutid on valmistatud kahest erinevast materjalist: silikoonist ja looduslikust kummist/lateksist. Mõlemal materjalil on plusse ja miinuseid. Millise luti peaksite oma lapsele valima – silikoonist või looduslikust kummist? See on küsimus, mida me sageli vanematelt kuuleme.

Looduslikust kummist lutid — kummipuu lateksist

Looduslikku kummi nimetatakse ka lateksiks ja see on täiesti looduslik materjal. Looduslik kautšuk pärineb kummipuust, mille mahl (latekspiim) töödeldakse looduslikuks kautšukiks. Looduslikust kummist lutid on pehmed ja elastsed ning neid tunneb ära kollase/pruuni värvi järgi.
Meie valikust leiad looduslikust kummist lutid BIBS Colour (SIIN), BIBS Boheme (SIIN) BIBS Couture (SIIN) ja Frigg Daisy (0-6 kuud SIIN, 6-18 kuud SIIN)

Silikoonist lutt — kahjulike ainete vaba

Silikoon on tööstuslikult toodetud materjal. Materjali puhtuse tõttu kasutatakse seda sageli nii toiduaine- kui ka farmaatsiatööstuses. Silikoon on 100% vaba kahjulikest ainetest nagu BPA, PVC ja ftalaadid. Silikoon on selge, läbipaistev ja sileda pinnaga.
Meie valikust leiad silikoonist lutid BIBS De Lux (SIIN), BIBS Supreme (SIIN), Frigg Daisy (0-6 kuud SIIN, 6-18 kuud SIIN)

Erinevad materjalid – erinevad tugevused8

Seega on looduslik kumm ja silikoon on kaks väga erinevat materjali ja peamised erinevused loodusliku kummi ning silikooni vahel on järgmised:

  • Loomulikkus

Luti eesmärk on anda lapsele meelerahu imiteerides ema rinda. Et beebil oleks luti ja rinna vahelt vahetamine võimalikult lihtne ja loomulik, otsustavad paljud esmalt proovida looduslikku kummi, sest looduslik kumm on pehmem ja meenutab rohkem naha ning rinna elastsust kui silikoon.

  • Allergiad

Silikoon on kahest materjalist puhtam ja kui peres esineb lateksiallergiat, tuleks valida silikoonist otsaga lutt.

  • Lõhn ja maitse

Silikoon on lõhnaneutraalne materjal, looduslikul kummil on aga veidi iseloomulik lõhn. Eelistus on lapseti erinev.

  • Vastupidavus

Looduslik kumm on elastsem kui silikoon. Silikoonist lutid ei vanane kiiresti, samas kui loodusliku kummi vastupidavus on piiratud. Silikoonist lutti tuleb hügieenilistel põhjustel iga 6-8 nädala tagant vahetada, lateksist lutti iga 4-6 nädala tagant. Looduslik kautšuk paisub ja muudab aja jooksul kuju, samal ajal kui silikoon säilitab oma kuju. Alloleval pildil on hea näide, mis võib juhtuda lateksist lutiga. Mõlemad lutid on ühes suuruses – vasakpoolne uus ja kasutamata, parempoolne 4 nädalat aktiivses kasutuses olnud lutt. Täpselt selle pärast peabki õigeaegselt lutti vahetama.

  • Säilitamine

Looduslikku kummi kahjustavad valgus- ja soojusallikad, silikoon aga talub paremini keskkonnamõju. Seetõttu on oluline, et säilitaksite looduslikust kummist lutte alati pimedas ja kuivas toatemperatuuril. Lateksist lutti ei tohi kunagi jätta näiteks aknalauale, kus see on otsese päikese ja valguse käes.

  • Puhastamine

Mida väiksem on beebi, seda olulisem on hea lutihügieen ning seda sagedamini tuleb lutte puhastada. Sel juhul on silikoon lihtsamini käsitletav materjal kui looduslik kumm. Silikoon on sileda pinnaga ja ei tõmba ligi tolmu ega mustust. Kuna silikoonil on kõrge kuumataluvus, ei kahjusta lutti sagedased korduvad steriliseerimised, mida hea lutihügieen nõuab.

Kõik lapsed on erinevad

Nagu näete on looduslikul kummil ja silikoonil mõlemal oma eelised ja puudused. Kuna kõik lapsed on erinevad, siis ei ole ühte õiget või valet materjali. Lõpuks saab just sinu laps otsustajaks ja valib endale kõige meelepärasema luti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga